Akcja „Wirtualne drzewa” Pobierz drzewo, aby zasadzić las! – 10 000 nowych sadzonek dla Wrocławia! (2019 – 2021)
Wydarzenie „Wirtualne drzewa” rozpoczęło się we wrześniu 2019 r., kiedy przy jednym z wejść do Wroclavii, tuż obok Dębu „Przewodnika”, stanęła ogromna, symboliczna donica z drzewem. Poprzez zeskanowanie znajdującego się na niej kodu QR, odwiedzający Wroclavię mogli ściągnąć na swój telefon wirtualne drzewo o unikalnym numerze, wraz z certyfikatem. Każde ściągnięte w ten sposób drzewo miało odpowiadać jednej sadzonce, która rzeczywiście będzie zasadzona na terenie Wrocławia. Akcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy z 2-tygodniowym wyprzedzeniem pobrali na telefony wszystkie przewidziane w akcji wirtualne drzewa, czyli łącznie 10 000 sztuk.
Finał akcji „Wirtualne drzewa” został przeprowadzony w kwietniu 2021 r. – 10 000 sadzonek lip, klonów, wiązów oraz dębów szypułkowych zastało zasadzonych na wrocławskich Osobowicach – w przyszłości wyrośnie z nich hektar lasu.
Recykling modowy dla wrocławian – 4 tony zebranych ubrań (maj – czerwiec 2021)
Wroclavia wraz z inicjatywą Ubrania do Oddania w maju i czerwcu 2021 zorganizowała charytatywną zbiórkę odzieży.
Jej celem było popularyzowanie recyklingu modowego poprzez wprowadzenie zebranych ubrań do ponownego obiegu oraz pokazanie uczestnikom, jak w wartościowy i ekologiczny sposób pozbyć się z szafy niepotrzebnej odzieży. Za każdy kilogram zebranej w ten sposób odzieży, 2 zł trafiało na konto fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. W sumie Wrocławianie oddali w zbiórce 4 tony ubrań, które zostały przekazane do ponownego obiegu, a Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci otrzymała od organizatorów 8 000 zł darowizny.
Zbiórka obuwia dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności (2020-2021)
We współpracy z warsztatem renowacji obuwia Pucybuty zorganizowała dwie charytatywne zbiórki obuwia na rzecz podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. W dwóch edycjach świątecznej akcji (2020 i 2021 rok) wrocławianie przekazali łącznie około 1000 par butów. Obuwie trafiło do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia i partnera akcji. Wroclavia sfinansowała wykonaną przez profesjonalistów renowację, specjalistyczne czyszczenie i drobne naprawy. Tak przygotowane buty zostały przekazane na rzecz osób dotkniętych kryzysem bezdomności w Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta.
„Pracuj z nami” – program wspierający młodych na rynku pracy (czerwiec – październik 2021)
W 2021 roku Wroclavia wraz z innymi centrami należącymi do Unibail-Rodamco-Westfield wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób, które są zainteresowane zmianą zawodową, czyli aktualnie poszukujących pracy lub planujących zmianę pracodawcy, zagrożonych wykluczeniem zawodowym, a także planujących zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy poprzez podniesienie kompetencji cyfrowych. Wszystko za sprawą realizowanego w formule online projektu „Pracuj z nami”. W ramach projektu zarejestrowani mogli wziąć udział w warsztacie „Budowanie przewagi zawodowej na zmiennym rynku pracy” oraz w wybranym szkoleniu specjalistycznym dotyczącym podstawowych kompetencji digitalowych.
Wroclavia i ZOO Wrocław – działania na rzecz bioróżnorodności (maj – czerwiec 2021)
W maju i czerwcu 2021 Wroclavia zorganizowała i przeprowadziła wspólnie z ZOO szereg inicjatyw na rzecz wsparcia bioróżnorodności:
• dwa hotele dla owadów powstały na terenach zielonych przy centrum handlowym Wroclavia
• w centrum odbyła się premierowa, zapowiadająca kampanię „Dzikie w mieście” wystawa
• Wroclavia zasponsorowała również warsztaty edukacyjne dla wrocławskich szkół oraz dokonała symbolicznej adopcji pasieki znajdującej się na terenie ogrodu zoologicznego.
W poprzednich latach efektem współpracy była wystawa „Zwierzęta Sawanny” oraz prelekcje edukacyjne dla dzieci o ochronie ginących i zagrożonych gatunków zwierząt, prowadzone przez pracowników ZOO i Fundacji ZOO Wrocław - DODO.
Współpraca z wrocławską Policją (lipiec – wrzesień 2021)
W okresie wakacyjnym Wroclavia we współpracy z Komisariatem Kolejowym Komendy Wojewódzkiej Policji przeprowadziła dwie akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa w zakresie transportu. Pierwsza akcja polegała na znakowaniu rowerów przed centrum. W ramach drugiej inicjatywy „Kręci nas bezpieczeństwo”, oprócz ponownej możliwości oznakowania roweru, uczestnicy mogli wziąć udział w quizach oraz konkursach wiedzy dotyczących bezpiecznego powrotu do szkoły, podszkolić się w zasadach udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się jak postępować z psem, by uniknąć ewentualnej agresji z jego strony oraz obejrzeć sprzęt komisariatu wodnego KWP we Wrocławiu.
Wsparcie działań na rzecz profilaktyki raka piersi – Pink October (październik 2021)
W ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, który przypada na 15 października, kobiety w wieku 50-69 lat mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammografii w mammobusie, który tego dnia stanął przy Wroclavii (badanie było możliwe dzięki Populacyjnemu Programowi Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowanemu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Dodatkowo w ramach wsparcia obchodów miesiąca profilaktyki raka piersi – Pink October, fasada centrum została podświetlona na kolor różowy.
Bezpłatny Serwis Rowerowy dla mieszkańców Wrocławia (wrzesień 2018)
Dla mieszkańców Wrocławia rower coraz częściej stanowi główny środek transportu, a także sposób spędzania wolnego czasu i rekreacji. Wroclavia wyszła naprzeciw tym potrzebom, udostępniając swoim klientom bezpłatny, jesienny serwis rowerowy – idealny dla tych, którzy wrócili z wakacji i chcą przygotować rower na kolejne, deszczowe miesiące eksploatacji.
Z bezpłatnego serwisu rowerowego mogły bezpłatnie skorzystać osoby, które posiadały Kartę Stałego Klienta Wroclavii. Serwis działał w terminie od 10 września do 13 października.
„Ubieramy wrocławskie krasnale” (wrzesień-listopad 2016 r.)
To zorganizowane pod patronatem Urzędu Miasta Wrocław wydarzenie, którego uczestnicy projektowali i wykonywali stroje dla znanych z wrocławskich ulic krasnali.
Projekt miał na celu zaproponowanie mieszkańcom Wrocławia atrakcji i rozrywki, która wpisywałaby się w unikalny wrocławski styl i wyrażaną na wielu płaszczyznach dumę wrocławian ze swojego miasta. Dodatkowo łączył te wartości z elementami bliskimi Wroclavii – designem i modą.
Konkursem zainteresowały się ogólnopolskie media oraz internauci, którzy wybierając najlepszą kreację oddali aż 12 tys. głosów. Dla wrocławian i turystów akcja „Ubieramy wrocławskie krasnale” była doskonałą okazją do zabawy i spacerów szlakiem konkursowych projektów.
„Wrocław – kochamy nasze miasto” (styczeń-maj 2017 r.)
To zorganizowany przez Wroclavię – pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia i we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wrocławia – projekt edukacyjny skierowany do wrocławskich uczniów i przedszkolaków. Akcja wzmacniała postawę lokalnego patriotyzmu i zachęcała młodych wrocławian do wyrażania sympatii dla swojego miasta.
Jej kluczowym elementem był konkurs na kolaż wyrażający ideę „Wrocław – kochamy nasze miasto”. Do udziału zgłoszono 152 prace, na które internauci oddali ponad 500 tys. głosów. Łączna pula nagród wyniosła 31 tys. PLN. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane na czasowej wystawie przy ul. Świdnickiej, a kolaże laureatów wydano w formie pamiątkowej pocztówki. W ramach programu „Wrocław – kochamy nasze miasto” w 30 szkołach i przedszkolach, odbyły się też bezpłatne zajęcia poświęcone historii, architekturze i środowisku Wrocławia, prowadzone przez przewodników z Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Do 100 placówek trafiły materiały dydaktyczne „Wędrówki po Wrocławiu” umożliwiające samodzielne przeprowadzenie zajęć.