Chodź na Pragę 2024 - spacer 7 września
CYKL SPACERÓW CHODŹ NA PRAGĘ
To już piąta edycja „Chodź na Pragę” - otwartych spacerów po Pradze-Północ. Galeria Wileńska do współpracy zaprosiła znane osobistości ze świata kultury. Każdy przewodnik oprowadza po innej trasie, dzięki czemu mieszkańcy mogą poznać różnorodne oblicza Pragi-Północ. W rolę przewodników wcielili się: pisarz i scenarzysta Witold Szabłowski, muzyk Jan Emil Młynarski oraz fotograf Tomasz Kaczor. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odkrywania uroków prawobrzeżnej Warszawy!
NAJBLIŻSZY SPACER:
SOBOTA07.09
14:00
Muzyczna Praga Jana Emila Młynarskiego
 
Zapraszamy na spacer z piosenką, który poprowadzi Jan Emil Młynarski – muzyk, multiinstrumentalista. Każde z miejsc trasy będzie opatrzone słowem i piosenką. Praga to unikatowe miejsce w skali Europy. Historyczna część Stolicy Polski z niezwykle bogatą historią i zachowaną infrastrukturą. To, co dla Pragi jednak jest najważniejsze, to ciągłość kulturowa, którą udało się Pradze zachować mimo tragicznej historii Warszawy w XX wieku. Wraz z członkiem zespołów Warszawskie Combo Taneczne Jan Emil Młynarski wykona utwory przedwojennych pieśniarzy warszawskich.
 
"Warto czasem skoczyć na Pragie. Pochodzić. Pośpiewać."
 
Zbiórka 13.45 przed infopunktem na poziomie 0 w Galerii Wileńskiej.
Nasi Przewodnicy:
 
Witold Szabłowski
Polski pisarz, scenarzysta i reportażysta, prywatnie miłośnik warszawskiej Pragi, na której mieszka od ponad 15 lat. Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Zbiór reportaży o Turcji pt. „Zabójca z miasta moreli” uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie” zostały nazwane przez amerykańskich krytyków perłą, a Szabłowski mistrzem opowieści. Pisarz zabierze spacerowiczów w kulinarną podróż i opowie o dzielnicowym folklorze.
Jan Emil Młynarski
Muzyk i multiinstrumentalista, popularyzator polskiej muzyki z lat 1918–1949, a także znawca praskiej gwary. Jak sam mówi, jego spacery będą opatrzone nie tylko słowem, lecz także piosenką. Opowiadać będzie o historiach związanych z dyrektorstwem warszawskiego ZOO.
Tomasz Kaczor 
Tomek Kaczor

Fotograf, animator kultury i edukator. Zwycięzca World Press Photo 2020. Tomek Kaczor przez wiele lat prowadził zajęcia z fotografii dla młodzieży i seniorów. Współzałożyciel i członek redakcji Magazynu Kontakt. Działa w Towarzystwie Krajoznawczym Krajobraz. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, prasą i wydawnictwami. Ukończył Instytut Kultury Polskiej UW, studiował na warszawskiej Akademii Fotografii.

PATRONAT HONOROWY
PARTNER
Chodź na Pragę 2024