WRANGLER

Kontoor Brands, światowy lider na rynku odzieżowym i właściciel dwóch legendarnych marek konsumenckich – Wrangler® i Lee® - to inicjator programu Indigood™ oraz  twórca platformy For a World That Works, która  zawiera  informacje o proekologicznych działaniach i inicjatywach podejmowanych przez markę Lee. Inicjatywy te mają na celu obniżenie zużycia wody na etapie produkcji materiałów w łańcuchu dostaw. Program Indigood™ zadebiutował w roku 2019 wraz  z wprowadzeniem przełomowej technologii farbowania denimu za pomocą piany. Teraz poszerzy się  o kolejne rozwiązania, których celem jest obniżenie zużycia wody podczas produkcji odzieży. Pod uwagę będą brane wszelkie technologie, które zużywają przynajmniej 90% mniej wody niż tradycyjne metody produkcji materiałów.

Korporacja Kontoor Brands wypuszcza na rynek miliony produktów każdego roku. Jako lider na rynku odzieżowym zobowiązała się do zrewolucjonizowania przemysłu denimowego. Poprzez szerzenie programu Indigood™ Kontoor zachęca tkalnie denimu do stosowania technologii, które w radykalny sposób zmniejszają zużycie wody, między innymi przełomowej metody farbowania denimu za pomocą piany. Kolejne rozwiązania, które mają służyć osiągnięciu celu to recykling wody, dalszy rozwój metod barwienia denimu oraz innowacje w wykańczaniu materiałów.

W roku 2020 Wrangler ogłosił, że udało mu się zaoszczędzić 7 miliardów litrów wody na etapie wykańczania produktów denimowych. Przekroczył tym samym wyznaczony sobie wcześniej cel, który zakładał obniżenie zużycia wody na poziomie 5,5 miliarda litrów. Na fali sukcesu określono nowy cel – jest nim zredukowanie zużycia wody o 50% do roku 2030. Zmiany te mają dotyczyć produkcji włókien, produkcji materiałów oraz fazy wykończeniowej w łańcuchu dostaw. Wspomniane etapy zużywają około 95% wody potrzebnej do stworzenia jednej pary dżinsów.
 
Marka Lee również podejmuje działania mające na celu ograniczenie zużycia wody w swoim łańcuchu dostaw. Obejmują one między innymi etap produkcji włókien ze szczególnym naciskiem na zrównoważoną uprawę bawełny oraz produkcję przyjaznych środowisku materiałów syntetycznych. Cel ten ma zostać osiągnięty do roku 2025. Inne działania będą dotyczyły również produkcji materiałów i etapu wykańczania gotowego produktu, w której to fazie marce Lee udało się obniżyć zużycie o 1 miliard litrów wody. W roku 2020 Lee przedstawił swoje pierwsze cele dotyczące działań proekologicznych. Jest to między innymi coroczne zwiększanie udziału produktów farbowanych za pomocą technologii Indigood™ w kolekcjach marki aż do roku 2025.
Przełomowa technologia Indigood to zaledwie jeden z wielu proekologicznych procesów i inicjatyw podjętych przez Lee Jeans w ramach platormy For a World That Works. Jednym z nich jest zasilanie energią odnawialną wszystkich zakładów – zarówno tych będących własnością marki, jak i przez nią zarządzanych – do roku 2025.